Wywiad o DDA

Warto przeczytać: Wywiad z profesorem de Barbaro – “Na ziemię sprowadzają mnie pacjenci, którzy cierpią. A ja nie umiem im pomóc”

Dzisiaj polecam interesujący wywiad Katarzyny Kachel z profesorem Bogdanem de Barbaro: “Na ziemię sprowadzają mnie pacjenci, którzy cierpią. A ja nie umiem im pomóc” w Dzienniku Polskim. Dziennikarka zapytała profesora Bogdana de Barbaro o rolę przeszłości w życiu, o pamięć ciała, o wpływ poczucia winy na relacje dwojga osób, o rolę komunikacji w budowaniu bliskości, o skutki życia ze zranionymi emocjami, o wpływ wieku na skuteczności terapii. Profesor Bogdan de Barbaro w tym wywiadzie przypomniał, że nasza przeszłość jest w nas obecna, że nie ma sensu kwestionować związku między tym, co było „wczoraj” a tym, co jest „dziś”. Profesor mówiąc o roli o naszej historii życia w tym wywiadzie zwrócił uwagę na uświadomienie sobie tego czy nasza historia nas osłabia albo kreuje konflikty. Moim zdaniem ten wywiad jest ciekawy, bo dziennikarka miała odwagę postawić wiele ważnych pytań dotyczących terapii a profesor Bogdan de Barbaro z wyjątkową serdecznością i szczerością opowiadał o trudnościach i zawiłościach w pracy terapeuty.

Prof. dr hab. n. med Bogdan de Barbaro – polski lekarz psychiatra i terapeuta, kierownik Zakładu Terapii Rodzin Katedry Psychiatrii Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Wywiad z prof. Bogdanem de Barbaro: “Na ziemię sprowadzają mnie pacjenci, którzy cierpią. A ja nie umiem im pomóc”

error: Content is protected !!