Kroki DDA

Krok VII DDA – kilka sugestii

Krok VII DDA
Pokornie zwróciliśmy się do Boga, aby usunął nasze niedoskonałości.
Krok VII DDA według Tony A.
Z pokorą zwróciliśmy się do naszej Siły Wyższej o pomoc w naszym procesie zdrowienia.
Step VII ACA
Humbly asked God to remove our shortcomings.

Dzisiaj przy porannej kawie kilka słów o Kroku VII DDA. Krok ten przypomina o tym jak ważna jest modlitwa do Boga (jakkolwiek Go rozumiem) podczas pracy na Programie DDA. Wiele osób czytając sentencję tego kroku może dojść do złudnego wniosku, że w tym kroku poza modlitwą nie trzeba nic robić. Nic bardziej błędnego. Każda modlitwa zakłada współpracę człowieka z Bogiem. Krok VII DDA to krok działania. Ten krok zaprasza do zastanowienia się nad sensem modlitwy o Pogodę ducha, która jest wołaniem do Boga o odwagę do działania, akceptację tego czego nie mogę zmienić i mądrość pomagającą odróżnić rzeczy, które mogę dzisiaj zmienić od rzeczy, których dzisiaj jeszcze nie mogę zmienić.

Krok VII to budowanie nowych nawyków, to próbowanie nowych sposobów postrzegania świata, to uczenie się nie raniącej komunikacji z drugim człowiekiem, to ćwiczenie dojrzałych sposobów radzenia sobie ze swoimi wadami i brakami. Jeśli jakijś element pracy nad Twoimi wadami jest zbyt trudny to możesz zwrócić o pomoc do towarzysza podróży, do psychoterapeuty, do osoby duchownej czy nawet do bliskiego przyjaciela. Zdrowienie na Programie DDA jest długotrwałym procesem. Zdrowienie to także zastępowanie szkodliwych i nieskutecznych zachowań zdrowymi i efektywnymi. Zdarza się, że osoby pracujące na Kroku VII DDA są nie mają świadomości, że zmiana nawyków w zakresie odkładania rzeczy na później czy perfekcjonizmu wymaga dużo systematyczności, cierpliwości i wytrwałości. Praca na Kroku VII DDA to nie bieganie z mitingu na miting, ale przede wszystkim to praca z towarzyszem podróży (sponsorem) na Programie DDA pomiędzy mitingami.

Zbyt wysokie oczekiwania wobec samego siebie podczas pracy na Kroku VII DDA mogą być owocem perfekcjonizmu. Jeśli masz trudność w pracy ze swoimi wadami czy odkrytymi cechami DDA to możesz skorzystać z narzędzi zdrowienia opisanych w poprzednich krokach. Pracując na Kroku VII DDA możesz odkryć, że pominąłeś ważne elementy Kroku I, II, III, IV czy V to nie dowalaj sobie tylko z towarzyszem podróży wróć do zagadnień, które przeoczyłeś w poprzednich krokach. Warto pamiętać podczas pracy na Kroku VII DDA, aby odnosić się do siebie samej (siebie samego) z szacunkiem, z łagodnością.

error: Content is protected !!