Dysfunkcyjna rodzinaLiteratura o DDA

Darmowe książki o DDA

Nałogowa miłość – Eugenia Herzyk.
Autorka przedstawia w niej mechanizmy uzależnienia od miłości, przyczyny i objawy uzależnienia od miłości. Pokazuje także narzędzia pomagające zmienić nałogowe schematy myślenia i zachowania na zdrowe schematy i zachowania. Książka jest dedykowana kobietom, które uzależniają swój stan emocjonalny od stanu relacji uczuciowej z mężczyzną. Wersje elektroniczną tej książki można pobrać bezpłatnie.

Rozwinąć skrzydła – ks. Grzegorz Polok
Książka Rozwinąć skrzydła została przetłumaczona na 6 języków. Na stronie http://rozwinacskrzydla.pl można pobrać ją formie e-booka oraz audiobooka w pełnej wersji książki. Książka opisuje różne problemy w dorosłym życiu wynikające z dorastania w dysfunkcyjnej rodzinie. Czytając książkę Rozwinąć skrzydła można dostrzec, że najważniejszą intencją podczas pisania tej książki było zachęcenie czytelnika do rozwinięcia swoich skrzydeł oraz do podjęcia budowania szczęśliwego życia razem z Bogiem.

W drodze do siebie – ks. Grzegorz Polok
Książka “W drodze do siebie” jest kontynuacją pierwszej publikacji autora “Rozwinąć skrzydła”. W pierwszej części książki „Z plecakiem rodzinnych doświadczeń” możemy znaleźć informacje, kim są dorosłe dzieci z rodzin dysfunkcyjnych, ze szczególnym uwzględnieniem tych pochodzących z domów z problemem alkoholowym. Autor pokazuje w tej części przyczyny powstawania dysfunkcji w rodzinie, a także pisze o przyczynach zaprzeczania i ukrywania dysfukcji panującej w takich domach. Z książki możemy dowiedzieć się, jakie skutki w pełnoletnim życiu człowieka przynosi wzrastanie w dysfunkcyjnej rodzinie. Autor podejmuję próbę ukazania sensu cierpienia. W drugiej części książki „Historie wyciągnięte z plecaka” widzimy próbę „zajrzenia” do świata rodzin dysfunkcyjnych, do wewnętrznego świata dorosłych, które się w takiej przestrzeni rodzinnej wzrastały. Mówienie o tym co dzieje się w dysfunkcyjnych rodzinach jest pomocą w wyjściu izolacji dla osób, które zmagają się z syndromem DDA czy DDD. Ludzkie historie życia ukazane w tej książce dają nadzieję, że pomimo można zbudować piękne wartościowe życie pomimo wzrastania w dysfunkcyjnym domu.
Publikacje “W drodze do siebie” w formie e-booka można bezpłatnie pobrać ze strony rozwinacskrzydla.pl

error: Content is protected !!