Aktualności

Dlaczego chodzenie tylko na same mitingi DDA nie pomaga?

Wiele osób z syndromem DDA dociera do punktu, kiedy uświadamia sobie że chodzenie tylko na mitingi niewiele zmieniło w jego życiu. Wielu dorosłych dzieci rezygnuje z udziału w mitinach grupy DDA i szuka innych form pomocy DDA zamiast przyjrzeć przyczynom tego stanu rzeczy. Uczęszczanie na mitingi grupy DDA jest tylko jednym z narzędzi zdrowienia na Programie DDA.

Inne narzędzia zdrowienia to praca na krokach DDA z towarzyszem podróży (sponsorem DDA), uczestniczenie w warsztatach DDA, rozmowy z innymi uczestnikami mitingów na temat radzenia z problemami DDA, prowadzenie dzienniczka emocji i uczuć, pisanie listów do wewnętrznego dziecka, modlitwa i medytacja, rozwijanie własnych zainteresowań, korzystanie ze specjalistycznej pomocy psychoterapeutycznej, budowanie i praktykowanie zdrowych nawyków w codziennym życiu, przebywanie wśród zdrowych i życzliwych osób, podjęcie służby w grupie DDA, pielęgnowanie i rozwijanie zdrowych relacji międzyludzkich.

Liczenie na duże pozytywne zmiany w wyniku chodzenia na same tylko mitingi DDA bez systematycznej pracy na Programie DDA jest dużą naiwnością. Podjęcie jakiejkolwiek służby na mitingu DDA może pomóc Tobie zdrowieć. Najważniejsze jest jednak to co robisz pomiędzy mitingami DDA.  Praca na Programie DDA ze sponsorem, codzienne czytanie afirmacji, pisanie dzienniczka uczyć mogą znacznie przyśpieszyć Twoje zdrowienie z syndromu DDA. Zdarza się, że grupa DDA jest kolejnym miejscem dysfunkcyjnym w życiu DDA i nie pomaga zdrowieć. Rozwiązaniem takiego problemu jest poszukanie innej grupy DDA lub założenie nowej grupy DDA ze zdrowymi zasadami mitingowymi.

error: Content is protected !!