Aktualności

Codzienne sugestie dla DDA

 1. Zacznij dzień od modlitwy
  Codziennie rano zaczynaj dzień od modlitwy do Siły Wyższej czyli Boga. Dobry kontakt z Siłą wyższą jest podstawą zdrowienia na Programie DDA. Powierz Bogu swoje najtrudniejsze problemy i emocje nowego dnia. Odmów z sercem modlitwę o pogodę ducha.
 2. Medytuj
  Codziennie czytaj teksty, który pomogą Tobie żyć tu teraz. Staraj się żyć dniem dzisiejszym. Skontaktuj się ze swoimi emocjami i zaakceptuj je.
 3. Dzwoń do towarzysza podróży
  Codziennie o ile to możliwe dzwoń do towarzysza podróży czyli sponsora jeśli pojawią się trudne przykre emocje lub problemy. Jeśli nie masz towarzysza podróży szukaj go wśród uczestników mitingów DDA na które uczęszczasz.
 4. Czytaj
  Codziennie czytaj przynajmniej jedną stronę lub dwie tekstu z Wielkiej Czerwonej Księgi DDA (BRB). Jeśli nie masz to poproś towarzysza podróży lub rzecznika grupy DDA o przesłanie tekstów. Codziennie czytaj oficjalne afirmacje Wspólnoty DDA na dany dzień.
 5. Podejmij służbę
  Zastanów się co możesz zrobić dobrego dla grupy DDA na mitingi której uczęszczasz. Podejmij się służby herbatkowego, witającego, porządkowego. Zapytaj się w czym mógłbyś być pomocny swojej grupie DDA.
 6. Korzystaj z telefonu
  Codziennie dzwoń przynajmniej do jednego z nowicjuszy czyli do kogoś, kto jest nowy na mitingu. Zapytaj jak się czuje. Zapytaj w czym mógłbyś mu pomóc.
 7. Uczęszczaj na mitingi
  Przynajmniej raz w tygodniu zaplanuj czas na zdrowy miting DDA. Dzięki uczestnictwu w mitingu będziesz miał nadzieję, siłę oraz inspiracje do Pracy na Programie DDA
 8. Unikaj tego co Tobie szkodzi
  Codziennie zadawaj sobie pytanie czy podejmowane działania przez Ciebie służą Twojemu zdrowieniu. Jeśli coś nie jest jasne i masz wątpliwości to nie zwlekaj i zadzwoń do towarzysza podróży.
 9. Praktykuj wdzięczność
  Codziennie dziękuj Bogu za dobro, które wydarzyło się tego dnia. Podziękuj też innym ludziom za dobro, które Tobie uczynili.

Jeśli czujesz się zalękniony, zmęczony, zaniepokojony to odmów modliwę o pogodę ducha w ciągu dnia. Jeśli zachowanie kogoś irytuje lub denerwuje Ciebie to pomódl się za tę osobę i powierz swoje emocje Bogu. Dbaj o swoją trzeźwość emocjonalną.

Wielu ludziom te sugestie pomogły zdrowieć. Jesteś wolnym człowiekiem i możesz z nich skorzystać albo zapomnieć o nich.

error: Content is protected !!