Program DDASponsorowanie DDAZdrowienie

Czego nie robi sponsor?

Zgodnie z sugestiami Programu DDA spora grupa dedeowiczów szuka sponsora czyli towarzysza podróży na Programie DDA. Wiele dedeowiczów ma spore oczekiwanie wobec sponsora. Dlatego dzisiaj postanowiłem podzielić się swoimi refleksjami w zakresie sponsorowania.

Zacznijmy od pytania: Czego dobry sponsor nie robi?

Sponsor nie ocenia, nie osądza i krytykuje Ciebie jako osoby sponsorowanej. Sponsor nie robi zadań i nie odpowie na pytania z Programu DDA zamiast Ciebie. Sponsor nie jest Twoją matką albo Twoim ojcem. Sponsor nie jest Twoją Siłą Wyższą. Sponsor nie podejmuje za Ciebie decyzji. Sponsor nie pożycza Tobie pieniędzy, sprzętu elektronicznego, książek i nie płaci za Ciebie długów. Jeszcze jedna bardzo ważna uwaga: sponsor lub sponsorka nie wykorzystuje seksualnie sponsorowanego lub sponsorowaną!

Kolejne pytanie: Co robi dobry sponsor?

Sponsor motywuje i zachęca do działania na Programie DDA. Sponsor pomaga zbudować i rozwijać motywację wewnętrzną do pracy na Programie DDA. Sponsor dzieli się swoim doświadczeniem ze swojej pracy na Programie DDA. Sponsor zachęca do zmiany schematów myślenia i zachowania. Sponsor pomaga nazwać i sponsorowanemu emocje i uczucia jakie pojawiają się podczas pracy na Programie DDA. Sponsor określa jasne i zdrowe granice w relacji sponsorskiej. Sponsor towarzyszy w zmianie nawyków. Sponsor wyjaśnia istotę kolejnego kroku lub tradycji DDA. Sponsor zachęca do szukania Siły Wyższej. Sponsor motywuje do pracy na krokach i tradycjach DDA. Sponsor motywuje do sponsorowanego do udziału w mitingach, warsztatach DDA oraz DDA. Sponsor wyjaśnia jak działają narzędzia zdrowienia Programu DDA. Sponsor dzieli się swoim doświadczeniem budowania zdrowych relacji z samym sobą, z ludźmi oraz z Bogiem.

error: Content is protected !!