Sponsorowanie DDA

Narzędzia zdrowienia na Programie DDA

Będąc na programie DDA warto skorzystać z narzędzi zdrowienia DDA.  W każdej pracy potrzebne są określone narzędzia. Warto przytoczyć tutaj przykład spawacza, który potrzebuje odpowiednich narzędzi aby profesjonalnie i bezpiecznie wykonywać swoją codzienną prace. Podobnie jest podczas pracy na programie DDA. W materiałach wspólnoty DDA można znaleźć takie oto sugestie dotyczące narzędzi zdrowienia na Programie DDA:

Chodzimy na spotkania (mitingi DDA), i dzwonimy do osób z programu DDA, aby omawiać kwestie dotyczące zdrowienia z syndromu DDA.
Czytamy wartościowe książki i artykuły o DDA i uczymy się z doświadczeń innych, jednocześnie zyskując przejrzystość (klarowność) naszego myślenia o naszej przeszłości, teraźniejszości i przyszłości.
Określamy i wzmacniamy nasze granice czyli rozwijamy naszą asertywność.
Praktykujemy i używamy Dwanaście Kroków i Dwanaście Tradycji DDA w codziennym życiu.
Szukamy ludzi, miejsc i rzeczy, które pomagają nam zdrowieć i użyteczne dla naszego obecnego życia oraz odrzucamy te, które nam nie służą.
Odnajdujemy i budujemy więź z naszym Wewnętrznym Dzieckiem lub Prawdziwym Ja.
Pracujemy ze sponsorem DDA i budujemy siec wsparcia, która pomaga nam dokonać zmian w naszym życiu.
Uczęszczamy na spotkania (mitingi), które pomagają nam zrozumieć przyczyny i mechanizmy problemów, nad którymi powinniśmy pracować.
Podejmujemy służby w grupie DDA (np. herbatkowego, witającego, skarbnika, prowadzącego miting, kolportera, mandatariusza lub rzecznik grupy).

Podczas rozpoczynania pracy na programie DDA warto zapytać samego siebie: Co mi pomaga w zdrowieniu z syndromu DDA a co mi przeszkadza? i zapisać swoją odpowiedź.

error: Content is protected !!